Wednesday, May 21, 2014

V Třeboni se pootevřela vrátka do ZahradyLetošní mezinárodní festival animovaného filmu - Anifilm je za námi a kromě báječných krátkých, dlouhých i studentských filmů, přinesl ochutnávku z připravovaného kybernetoskopu Zahrada. Ten bude k vidění v Západočeském muzeu od 24.února do 24.května v roce 2015.
Co konkrétně se pod podivným slovem kybernetoskop skrývá? Jedná se o interaktivní projekt Jana Trnky a Matyáše Trnky, kteří se rozhodli vdechnout kouzelné knížce jejich otce a dědečka Jiřího Trnky život a přenést ji z knižních listů do formy audiovizuálního díla. Nechtějí však přenést pouze obrázky a text a obklopit jimi diváka. Chtějí vytvořit hru, do které je návštěvník zcela interaktivně zapojen.
Západočeské muzeum proto za necelý rok promění plochu několika set metrů čtverečných ve velkokapacitní audiovizuální stroj plný překvapení. O tom, že bude pohlcen nejen malý, ale i velký divák se každý jistě přesvědčil právě v Třeboni, kde se každému, kdo chtěl navštívit kino Světozor, postavil do cesty velký zahradní trpaslík. Nebyl to ale jen tak obyčejný trpaslík. Byl to plně funkční trpaskop! Ještě nepatentovaný vynález autorů, pomocí něhož jste vstoupili do hlavy trpaslíka a odhalili tak jeho sen. A že měl trpaslík po dobu festivalu spaní neklidné nebylo pochyb! Velcí, malí (ti obzvlášť), všichni chtěli nahlédnout. Někdy se dokonce stála i fronta!
Kromě trpaskopu v útrobách Zahrady, ukryté v Západočeském muzeu, najdeme i jiné vynálezy jako kočkodrom, slonograf nebo štěkafón. Obyvatelé Zahrady k nám promluví ale také skrze animace, filmové triky a projekce. Kdo najde odvahu a vstoupí, musí počítat s nejrůznějšími nástrahami a dobrodružstvím, které tam na něj čeká. A když budete pozorným odvážlivcem, slibují autoři i setkání s „moudrou“ velrybou.
Trnkova Zahrada nepřestane okouzlovat generace současné ani příští. Propadněme tedy jejímu kouzlu příští rok společně v Plzni!


Michaela Režová
stážistka v týmu 2015

odkazy:
https://www.facebook.com/zahrada2

fotografie: Tomáš Urbánek

10 comments:

 1. roblox robux generator its nice works roblox robux generator for free of cost than go to the wbsite...

  ReplyDelete
 2. Save your money by using our fresh and unused free amazon gift cards. Visit us and check it.

  ReplyDelete
 3. Dont worry about hay day coins and hay day diamonds. Download our hay day cheat engine and make unlimited coins and diamonds within a minute.

  ReplyDelete
 4. If you wanna free codes of xbox live game you should visit on this site this site is an awesome site for xbox user thank you visit for free xbox gold codes

  ReplyDelete
 5. Facebook has likewise seen several cases where a person breaks up with their partners by posting it on their accounts. free facebook accounts hacker

  ReplyDelete
 6. When you have actually downloaded your cost-free google play code you could merely write it down on a paper and retrieve the code in the
  google play store. google play card codes free

  ReplyDelete
 7. try marvel games with tricks and tips free... have fun marvel contest of champions hack tool

  ReplyDelete
 8. itunes unlimited codes and gift cards for free... use this and enjoy free itunes gift cards

  ReplyDelete
 9. Thanks a million and please keep up the enjoyable work.

  ReplyDelete