Wednesday, March 23, 2016

Festival světla rozzářil Plzeň, na umění v ulicích přišly desítky tisíc lidí

V pátek 18. a sobotu 19. března 2016 mohli Plzeňané a návštěvníci města prožít již druhý ročník Festivalu světla, tentokrát s podnázvem BLIK BLIK! V oba tyto dny mohli návštěvníci objevovat krásy netradičně nasvícených míst a neotřelých světelných instalací soustředěných do čtvrtí Bolevec a Lochotín.  

Celková trasa měřila přibližně 11km a ukázala nejen světelné objekty, nasvícené sochy a plastiky. Nově zrekonstruovaný Amfiteátr Lochotín se stal místem, kde se návštěvníci stávali spolutvůrci světelného digitálního ohňostroje. Sousedící park se proměnil v kouzelnou světelnou zahradu, kde svítící lžičky neuchvacovaly pouze dětské návštěvníky. Podobně laděná instalace byla k vidění u plaveckého bazénu na Lochotíně, kde 50 světelných běžců obíhalo přilehlý park. Nemálo dětí park obíhalo spolu s nimi.
Video mappingu na budovu Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni přihlíželo téměř vždy několik stovek lidí, kteří si s oblibou show nejen fotili či nahrávali, ale dále sdíleli na internetu, za což Vám patří náš velký dík. Zvláště těm, kteří používali #blikblik2016! A stále jej můžete využívat a nahrávat fotky a videa co máte, rádi je přidáme do velkého alba z tohoto ročníku.

Větší fronty se pak čekaly u míst s omezenou kapacitou. Například světelná představení v Ateliéru Fotoklubu nebo na hvězdné nebe od Japonského umělce u Sokolovny Bolevec, kde nám autor díla umožnil přenést se do fantasie a zažít pocit cestování mezi hvězdami.

Věříme, že menší nepříjemnosti s čekáním na těchto místech rozptýlil mimo jiné i další doprovodný program pro Vás připravený na různých místech celé trasy a zimu jste zahnali například horkým svařeným vínem nebo čajem a k nim možná zakousli vynikající domácí buchty.
Jana Jankovská, stážistka v týmu Plzeň 2015
BUDEME SE NA VÁS TĚŠIT NA PŘÍŠTÍM ROČNÍKU FESTIVALU SVĚTLA!


1 comment:

  1. Hay day is the one for the most popular game made by supercell company. It has 4.5 rating at android platefarm and same at iOS. There are so many hack tool of hay day available at on internet. Choose any good hay day cheats tool and crack any stage within a minute.

    ReplyDelete