Tuesday, April 16, 2013

Vyhlášení Hudební ankety Žebřík

V pátek 15. března 2013 se konalo v plzeňském Parkhotelu již 20. vyhlašování hudební ankety Žebřík. Večerem nás provázela tradičně moderátorská dvojice Tomáš Hanák a Klára Výtisková, která byla velmi pohotová i v případě nepředvídatelných situací a zároveň zábavná. Během večera se nám postupně předvedli Celeste Buckingham, Prago Union, Mňága a Ždorb, Chinasky a Nightwork.
Mladá zpěvačka Celeste Buckingham, která nás svými chytlavými písničky uvítala, nedokázala bohužel správně rozproudit publikum. Většina lidí se podle mého názoru odváže v pozdějších hodinách. Z toho důvodu bych prohodila Celeste se zkušenější kapelou, jako je například Prago Union.
Vystoupení kapely Mňága a Ždorb pro mě bylo spolu s kapelou Chinasky překvapivě nejlepším vystoupením večera. Mňága a Ždorb, díky níž se prostor před pódiem začal pomalu ale jistě zaplňovat to i přes svůj pokročilejší věk dokázala parádně rozjet. Kapela Chinasky nám zahrála své největší hity a sní, začal zpívat i celý Parkhotel.
Vystoupení kapely Nightwork, na které jsem se těšila nejvíc, a která byla největším lákadlem pro mladé slečny, pro mě bylo jedno z nejslabších, které jsem zažila. Působilo na mě jako by to chtěli mít, co nejrychleji za sebou a mojí domněnku utvrdili tím, že nepřidali žádnou píseň navíc i přes dlouhé prosby publika.
Pauzy během střídání účinkujících na pódiu byli vyplněni předáním celkem 27 sošek. Nejvíce na letošním udílení cen bodovali Kryštof, Tomáš Klus, UDG nebo Celeste Buckingham. Cenu pro objev roku převzala kapela A Banquet z rukou uměleckého ředitele projektu Plzeň 2015, Petra Formana a speciální ocenění získala kapela Chinasky. Po této pětihodinové show následovala VIP party s hvězdami žebříku, které už jsem se neúčastnila.
Co se týče organizace této akce tak myslím, že neměla chybu. Zvlášť se mi líbil způsob nákupu občerstvení, který očividně přispěl ke zrychlení obsluhy a tudíž spokojenosti zákazníků. Fungovalo to tím způsobem, že si každý návštěvník zakoupil určitý počet talonů (1ks = 20 kč) a za tyto talony pak konzumoval po zbytek večera.
Celkově tento večer hodnotím pozitivním dojmem, jediná kapela Nightwork má u mě mínusový bod.
                                     Michaela Síbalová, stážistka

0 comments:

Post a Comment