Tuesday, July 9, 2013

PARTNERSTVÍ TANCE A SLOVA


Co si představíte pod pojmem tanec? Nablýskané botky a bílé rukavičky z tanečních? Rozvášněné pohyby latinskoamerických tanečníků? Nebo snad ,,vystajlované´´ choreografie popových hvězd?


Přijďte si 18. července 2013 rozšířit své obzory na Světovar  a poznejte, co všechno tanec může znamenat. Součástí historicky první umělecké rezidence v bývalém areálu pivovaru na Světovaru bude vystoupení taneční skupiny NoTa, které Vám dokáže, že se i báseň může vyjádřit pohybem. Vedoucí taneční skupiny Lenka Jíšová dodává:  „O nás se někdy říká, že tančíme poezii.” Z NoTy se tohoto projektu účastní pět členek, které se v současné chvíli intenzivně na vystoupení připravují. Představení vzniká ve spolupráci s choreografkou Mirkou Eliášovou, která celé vystoupení popisuje jako interdisciplinární. „Jedná se o propojení rytmu, básní, tance a divadla,” přibližuje Mirka Eliášová to, na co se návštěvníci mohou těšit již za pár dní.

Osu vystoupení budou tvořit básně Sen o Barbaře od Ivana Wernische a Rozhovory od izraelského autora Davida Avidana. Recitace básní se zhostí dvojnásobný vítěz Mezinárodní soutěže recitátorů Vladimir Benderski.  Ten popisuje připravovaný projekt jako zajímavý experiment, neboť spojení tance a recitace není příliš běžné, ale o to víc je zajímavé.

Zvukový režisér Jiří Jakl, který je nedílnou součástí celé skupiny, bude pracovat s originální akustikou prostoru Světovaru. ,,Hudba bude vytvořena jako kompozice, která pracuje s originalitou prostoru a dozvuku. Navíc musí být přizpůsobena pro komunikaci s pohybem,´´ vysvětluje zvukový režisér Jakl.

Nenechte si ujít tuto unikátní mozaiku tance, hudby a poezie, která se pro Vás na Světovaru chystá. Jistě budete překvapeni, jak úžasné je partnerství tance a slov. Navíc je to jedna z posledních možností přijít se rozloučit s prostorem Světovaru před jeho přestavbou na moderní kulturně-komunitní centrum. 

-mba-
Categories:

0 comments:

Post a Comment