Wednesday, December 21, 2011

Kultura v Plzni: víkend plný workshopů pro mládež

2. a 3. 12. proběhlo setkání s mladými lidmi, kteří mají zájem o aktivní zapojení do kulturního dění v Plzni a přispět tak  svým dílem na její cestě k Evropské kulturní metropoli.

Setkání plné workshopů a diskusí zorganizovala Franziska Stoelzel, dobrovolnice Evropské dobrovolné služby  v organizaci Tandem, společně s organizací Plzeň 2015 o.p.s.
Jeho cílem bylo motivovat mladé lidi k zapojení do aktivit spojených s titulem Evropské hlavní město kultury 2015 a na to navázaným projektem Plzeň 2015, vymyslet vlastní aktivity a naplánovat jejich realizaci.

Páteční program probíhal v sídle organizace Plzeň 2015 (Pražská 19). Po vzájemném úvodním seznámení jsme se vydali na prohlídku budovy bývalého vodárního domu, která posloužila jako pomůcka pro představení projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury. Následně jsme společně diskutovali  názory na Plzeň jako EHMK 2015 na pozadí citátu V. Huga: „Nic není mocnějšího než idea, pro níž nazrál čas.“  Nejprve jsme analyzovaly situaci, odpovídali na otázky: Co je v Plzni špatně? Co mi chybí? Jak vypadá moje ideální město? Můj sen pro moje město?
Na základě odpovědí na tyto otázky jsme poté v sobotu pokračovali v sídle Tandemu, koordinačním centru česko-německé výměny mládeže, (Sedkáčkova 31). Uvažovali jsme nad konkrétními kroky, které by mohly přispět k řešení v předešlém dni definovaných nedostatků. Výsledkem byly dva projekty, které byly strukturovány podle základních metod projektového managementu, byl naplánován časový harmonogram jejich uskutečnění a také proběhlo představení možností financování.
Vzniklé projekty jsou moc zajímavé a přínosné. Doufáme, že se podaří je v příštím roce realizovat a že je zde budeme moci po domluvě s jejich realizátory brzy představit.
Takže se můžete těšit na bližší informace a konkrétní příklady, jak je možné se zapojit do rozvoje města Plzně a jeho příprav na titul EHMK.
V duchu citátu Ch. Landryho: „Creativity is not only about having ideas, it is also about making them happen too“ budeme pokračovat v organizaci podobných setkání a umožňovat tak vznik dalších projektů a navázat dlouhodobou spolupráci s lidmi, kteří o to mají zájem.

(Chcete se naučit pořádat kulturní akce a ovlivnit kulturní možnosti pro mladé lidi v Plzni? Chcete být součástí projektu Evropského hlavního města kultury? Společně se chceme zaměřit na Vaše názory na Plzeň jako na Evropské hlavní město kultury 2015 a vymyslet vlastní projekty.
Zapojte se i Vy! Brzy bude další příležitost
)
Categories:

0 comments:

Post a Comment