Thursday, June 27, 2013

Komunitní Melina MercouriNa letošním Dni Meliny Mercouri nás kromě slunného počasí potěšil i zájem o prvky navržené plzeňskou veřejností. Vrcholu obliby se dočkala lehátka vyrobená během veřejného workshopu Pěstuj prostor v rámci projektu Kontejnery k světu. Skoro třicet lehátek z dřevěných palet bylo rozmístěno na terasách u Mrakodrapu i v Kopeckého sadech. Lehátka byla obsazená až do pozdních nočních hodin a tak jedno „uzmout“ vyžadovalo rychlý postřeh nebo dlouhé čekání. Jejich obliba nás přesvědčuje v tom, že podobný typ městského mobiliáře je potřeba na více místech a při více příležitostech. O zapůjčení lehátek projevili zájem další kulturní pořadatelé, veřejnost se s nimi setká např. během srpnového bloku festivalu Živá ulice.¨


Oblíbeným komunitním prvkem byla i Tančírna inspirovaná podnětem Kamily Jůzlové. Záměrem podnětu bylo umístit taneční parket v sadech u konzervatoře, aby si kolemjdoucí mohli zatančit na z oken se linoucí hudbu. V rámci Dnu Meliny Mercouri bylo podnětu pomoženo – hudbu k tanci zajistila např. seniorkapela 35. pěšího pluku. Mimo ni se na parketu střídala vystoupení od výrazového tance, opery a flamenca až po žongléry, vystoupily místní dětské i dospělé zájmové skupiny. Příjemně pestrému programu přihlížela „pod Kopeckým“ početná skupina diváků.


Pro předcházejícího nepřízeň počasí nebyla zpřístupněna náplavka, řeku a její možnosti ale přiblížila výstava na terasách u Mrakodrapu. Ty zaplnily stánky plzeňských sdružení a škol. Potěšující bylo i množství účastníků, kteří zaznamenali výzvu o stanovení rekordu a přišli v pruhovaném úboru.

Všem zapojeným jednotlivcům i skupinám moc děkujeme a budeme se těšit, že příští Den Meliny Mercouri bude díky Vám stejně inspirativní jako tento.


Marek Sivák
Categories:

0 comments:

Post a Comment